Socialinis taksi grįžta į Kauną

„Socialinis taksi“, užtikrinantis įvairią negalią turinčių žmonių saugų ir patogų keliavimą įvairiuose Lietuvos miestuose ir rajonuose, nuo vasario 5 dienos atnaujina savo veiklą Kauno mieste. Žmonės su negalia savo pirmosioms kelionėms su „Socialiniu taksi“ jau gali registruotis www.socialinistaksi.lt. arba skambindami telefonu +370 687 44001.

„Nors Kauno transporto parkas per pastaruosius metus stipriai atsinaujino ir dėl to didžioji dalis, net apie 89 proc., naudojamų miesto autobusų jau yra pritaikyti negalią turintiems žmonėms, tačiau tenka pastebėti, kad šios paslaugos ne visada atitinka individualius, negalią turinčių asmenų, poreikius. Didžioji dalis judėjimo negalią turinčių asmenų, neretai gyvena būstuose, kurie jiems nėra pritaikyti, todėl be papildomos pagalbos negali nukeliauti iki artimiausios viešojo transporto stotelės. Šiai tikslinei grupei reikalinga individualizuota pavėžėjimo paslauga (t. y. „nuo durų iki durų“), kurią teikiant naudojama speciali technika (pvz.: laiptų kopikliai) ar visokeriopa pagalba (pvz.: apsirengti, išeiti iš namų, nunešti daiktus ir t.t.)“, – teigia socialinio taksi vadovė Solveiga Ratkevičiūtė.

„Socialinio taksi“ vairuotojai- asistentai naudodami specialią nuleidimo ir pakėlimo įrangą, gali saugiai nukelti žmones iš neįgaliajam nepritaikytų butų daugiabučiuose, taip pat yra apmokyti, kaip elgtis, sutrikus kliento sveikatai, reikalui esant suteikti pirmąją pagalbą bei aptarnauti bendravimo negalią turinčius asmenis.