Socialinis taksi jau ir Panevėžio mieste

Prieš šešerius metus savo veiklą pradėjęs socialinis verslas Socialinis taksi” šiandien turi daugiau kaip 2500 klientų. Kasdien pagal individualius negalią turinčių žmonių poreikius suplanuotais maršrutais išrieda 8 neįgaliųjų vežimėliams gabenti pritaikyti automobiliai: 4 – Vilniaus mieste ir rajone, 2 – Klaipėdos mieste ir rajone, 3 – Kaune ir 1 – Zarasuose bei Visagine. Nuo kovo 15 dienos vienas tokių automobilių kasdien riedės ir Panevėžio miesto gatvėmis.

„Labai džiaugiamės galimybe pagaliau startuoti ir Panevėžio mieste. Kovo 8 dieną pradėjome veikti Klaipėdos rajone, žiemos pabaigoje du nauji Socialinio taksi” mikro autobusai Kaune startavo su negalią turinčių vaikų kelionėmis į ugdymo įstaigas. Gera, kai sunkus darbas, pagaliau atneša matomus rezultatus, nes mums nuoširdžiai rūpi, jog negalią turinys žmonės turėtų galimybę saugiai ir patogiai nuvykti ne tik įvizitą pas gydytoją, bet ir pasiekti oro uostą, mylimo atlikėjo koncertą, ar tiesiog pamatyti išsvajotą  jūrą.”- teigia Socialinio taksi vadovė Solveiga Ratkevičiutė

„Socialinis taksi” tai pavėžėjimo paslaugas žmonėms su negalia teikiantis socialinis verslas. Anot idėjos autorių, šis taksi yra orientuotas į individualius žmogaus poreikius bei neįgaliojo nepriklausomybę nuo kitų, todėl veikia 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Užsienyje įrengti ir specialiai pritaikyti automobiliai leidžia kelionės metu saugiai jaustis vežimėlyje, o asmeniniai vairuotojai -asistentai, ne tik nuveža į reikiamą vietą, nuneša daiktus, suteikia palydą, tačiau naudodami specialią nuleidimo ir pakėlimo įrangą, gali nukelti žmonės iš neįgaliajam nepritaikytų butų daugiabučiuose.

„Vienas iš mūsų socialinio verslo tikslų-užtikrinti, jog žmonės turintys negalią gyventų oriai -galėtų dalyvauti kultūrinėse veiklose, vykti į keliones, susitikti su draugais. Kai dar 2012 metai Vilniuje paleidome pilotinę „Socialinio taksi” kampaniją niekada net nebūtume pagalvoję, kad taip stipriai pakeisime savo dabartinių klientų kasdienybę. Praėjusią vasarą vienas iš jų pirmą kartą gyvenime pamatė jūrą, kitas nuolat su mūsų pagalba vyksta žvejoti. Buvo ir atvejų, jog žmonės metų metus nebuvo iškėlę kojos iš namų, nes negalėjo įveikti itin stačių ir siaurų laiptų.” -įspūdžiais dalinasi Solveiga.

Anot Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, 2017 m. pabaigoje mūsų šalyje neįgalumo pensijos buvo mokamos 242 tūkst. gyventojų, tačiau įvairūs Lietuvos miestai ir rajonai, vis dar nėra prisitaikę patenkinti augančius neįgaliųjų žmonių poreikius. „Daugiausiai Socialinio taksi klientų turi judėjimo negalią, kaip bebūtų liūdna, nepakankamai išvystytos miesto infrastruktūros trukdo jiems saugiai keliauti savarankiškai. Akivaizdu, kad viešasis transportas tampa daug komfortiškesnis, tačiau daugelyje miestų vis dar labai komplikuota jį pasiekti be nesklandumų, neįgaliojo vežimėlio ratukai dažnai įstringa plytelėse, sunku nusileisti daugiabučio laiptais. Pasitaiko ir atvejų, kai paslaugūs aplinkiniai, žinoma norėdami gero, bet nežinodami kaip kelti neįgaliojo vežimėlį, tiesiog išverčia žmones iš jų.” -priduria Solveiga.

„Socialinio taksi” vairuotojai -asistentai yra apmokyti, kaip elgtis, sutrikus kliento sveikatai, reikalui esant suteikti pirmąją pagalbą, nepasimeta netradicinėse situacijose ir geba aptarnauti bendravimo negalią turinčius asmenis.

Nuo kovo 15 dienos Socialinis taksi” atkeliauja ir į Panevėžį, tad jau galite registruotis savo pirmajai kelionei interneto tinklapyje www.socialinistaksi.lt arba paskambinę telefonu: +37068744001.