Socialinis taksi jau veikia Klaipėdos rajone

Prieš šešerius metus savo veiklą pradėjęs socialinis verslas -„Socialinis taksi” nuo Kovo 8 dienos veikia ir Klaipėdos rajone. 

„Nepaprastai džiaugiamės, jog šiemet savo paslaugas pradėjome teikti ir Klaipėdos rajone ir Panevėžio mieste. Judėjimo negalią turinys žmonės turi turėti galimybę saugiai ir patogiai nuvykti ne tik įvizitą pas gydytoją, bet ir pasiekti oro uostą, aplankyti artimųjų kapus ar išsvajotąj ūrą.” - teigia Socialinio taksi vadovė Solveiga Ratkevičiūtė.

„Socialinis taksi” ypatingas tuo, jog yra orientuotas į neįgaliojo nepriklausomybę nuo kitų bei individualius žmogaus poreikius, todėl veikia 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Užsienyje įrengti ir specialiai pritaikyti automobiliai leidžia kelionės metu saugiai jaustis vežimėlyje, o asmeniniai vairuotojai -asistentai, ne tik nuveža į reikiamą vietą, nuneša daiktus, suteikia palydą, bet ir teikia pagalbą išeinant iš namų, kurie dažniausiai ir yra pirmasis barjeras pradedant kelionę.

„Vienas iš mūsų socialinio verslo tikslų-užtikrinti, jog žmonės turintys judėjimo negalią gyventų oriai -galėtų dalyvauti kultūrinėse veiklose, vykti į keliones, susitikti su draugais. Kai dar 2012 metai Vilniuje paleidome pilotinę „Socialinio taksi” kampaniją niekada net nebūtume pagalvoję, kad taip stipriai pakeisime savo dabartinių klientų kasdienybę. Visada atsiminsiu, kaip vienas iš klientų, 6 metus buvo neiškėlęs kojos iš namų, nes gyveno palėpėje ir neįstengdavo nusileisti pernelyg stačiais laiptais. Laiptai buvo tokie statūs ir siauri, kad specialius kopiklius panaudoti buvo tiesiog neįmanoma, tad mūsų vairuotojas -asistentas jį tiesiog išsinešė ant rankų.” - įspūdžiais dalinasi Solveiga.

Nors situacija Lietuvoje žmonių su negalia atžvilgiu gerėja, tačiau miestų infrastruktūros, kaip bebūtų liūdna, vis dar nėra pakankamai pritaikytos žmogui neįgaliojo vežimėlyje saugiai ir savarankiškai keliauti. „Akivaizdu, kad viešasis transportas tampa daug komfortiškesnis, tačiau daugelyje miestų vis dar labai komplikuota jį pasiekti be nesklandumų, neįgaliojo vežimėlio ratukai dažnai įstringa plytelėse, sunku nusileisti daugiabučio laiptais. Pasitaiko ir atvejų, kai paslaugūs aplinkiniai, žinoma norėdami gero, bet nežinodami kaip kelti neįgaliojo vežimėlį, tiesiog išverčia žmones iš jų.” - priduria Solveiga.

„Socialinio taksi” vairuotojai - asistentai yra apmokyti, kaip elgtis, sutrikus kliento sveikatai, reikalui esant suteikti pirmąją pagalbą, nepasimeta netradicinėse situacijose ir geba aptarnauti bendravimo negalią turinčius asmenis.

Nuo kovo 8 dienos Socialinis taksi” veikia ir  Klaipėdos rajone, tad jau galite registruotis savo pirmajai kelionei interneto tinklapyje www.socialinistaksi.lt arba paskambinę telefonu: +37068744001.