Socialinis taksi nuo šiol žmones su negalia konsultuos įsidarbinimo ir savanorystės klausimais

Nuo 2020 metų pradžios „Socialinis taksi“, šalia nuolatinių pavežėjimo paslaugų vykdys projektą „Socialinio taksi“ naudotojų įtraukimas į aktyvų ekonominį gyvenimą“ ir teiks konsultavimo bei pagalbos įsitvirtinant darbo rinkoje paslaugas žmonėms su negalia.

Projekto tikslas- negalią turinčių darbingo amžiaus bedarbių asmenų įtraukimas į ekonominę, socialinę ar savanorišką veiklą „Socialinio taksi“ asmeninių asistentų ir atnaujintos elektroninės sistemos pagalba.

Siekiamas projekto rezultatas- 15 ekonomiškai aktyvių ir 15 į savanorišką veiklą įsitraukusių negalią turinčių asmenų, 10 savanorių.

Konsultacijos darbo ir savanorystės klausimais

Kiekvienas Vilniaus miesto Žirmūnų ir Naujininkų gyventojas, turintis negalią ir norintis dirbti nuo šiol gali kreiptis į „Socialinis taksi“ vairuotojus- asistentus arba „Socialinis taksi“ administraciją telefonu +370 66756781, išreiškiant norą dirbti, dalyvauti neformalaus švietimo veikloje ar savanoriauti. „Socialinis taksi“ darbuotojai, atsižvelgiant į asmens patirtį, norus ir įgūdžius, padės susikurti individualų tobulėjimo planą siekiant užsibrėžto tikslo bei teiks įvairius darbo ir savanorystės pasiūlymus. Iki 2020 metų pabaigos norima įdarbinti bei pakviesti savanoriauti per 30 žmonių su negalia.

Mokymai norintiems įsidarbinti

Metų bėgyje suinteresuotiems asmenims planuojama organizuoti dviejų dienų mokymus, kuriuose bus lavinami žmonių su negalia įsitvirtinimo darbo rinkoje įgūdžiai, suteikiant reikiamų žinių ir patarimų. Mokymus ves psichologijos, darbo teisės, verslumo ir darbo savanorystės organizacijose specialistai, turintys ne mažesnę nei 5 metų praktinio darbo patirtį. Negalią turintiems asmenims, gyvenantiems Vilniaus Šiaurinėje ir Pietinėje teritorijose mokymai, pavėžėjimas į mokymus ir darbo bei savanoriškų veiklų pokalbius, bus teikiami visiškai nemokamai. Apie artėjančių mokymų datą, vietą ir laiką informuosime atskiru pranešimu.

Moderni IT sistema

Vykdomo projekto rėmuose, 2020 metų viduryje, planuojama modernizuoti dabartinę „Socialinio taksi“ IT sistemą. Atnaujinus sistemą bus užtikrintas sklandesnis ir patogesnis kelionių vykdymas. Klientai turės galimybę ne tik efektyviau užsisakyti pavėžėjimo paslaugas, tačiau pagal savo elgseną ir pomėgius gauti įvairius aktyvaus laisvalaikio praleidimo, savanorytės ir darbo pasiūlymus, stebėti po kiek laiko atvyks užsakytas automobilis bei matyti, kur jis randasi realiuoju laiku.

Projektas „Socialinio taksi“ naudotojų įtraukimas į aktyvų ekonominį gyvenimą“ finansuojamas iš Europos sąjungos socialinio fondų lėšų.