Apie projektą

Socialinis taksi – unikali paslauga, kuri padeda užtikrinti judėjimo negalią turinčių žmonių kelionių organizavimą į ekonominio ir socialinio užimtumo vietas (darbą, įvairias organizacijas, ligoninę, universitetą, kiną, teatrą, parduotuvę, susitikimą ir kt.). Tikimasi, kad nauja paslauga Vilniaus ir Klaipėdos miestuose laikui bėgant gerokai padidins negalią turinčių žmonių mobilumą. „Socialinis taksi“ suteiks galimybę nevaržomai judėti, lankytis įvairiose vietose už palankią kainą.

Projekto įgyvendintojas ir vykdytojas - Nacionalinis socialinės integracijos institutas tiesiogiai dirba su plačiu ratu judėjimo negalią turinčiais žmonėmis, kurie visą laiką rodė didelę motyvaciją tokiam taksi atsirasti. Į „Socialinio taksi“ planavimą, įgyvendinimą ir vertinimą nuo pat projekto atsiradimo akimirkos aktyviai įtraukti ir patys judėjimo negalią turintys žmonės.

Socialinis taksi nėra vien tik negalią turinčių žmonių vežimas, tačiau tai ir pagalba išeinant iš namų į automobilį, daiktų nunešimas, įsodinimas ir palyda. Viskas, kas užtikrina negalią turinčio žmogaus savarankiškumą ir nepriklausomybę nuo kitų žmonių, giminaičių. Didelis dėmesys projekte yra skiriamas paslaugos kokybei: automobilio vairuotojai (darbuotojai, savanoriai) apmokyti būtinosios pagalbos, bendravimo ir kitų svarbių įgūdžių.


Nacionalinis socialinės integracijos institutas nuoširdžiai dėkoja visiems, prisidėjusiems prie šios iniciatyvos įgyvendinimo bei vystymo. Tikime, kad dirbdami išvien, sugebėsime ištiesinti visus Vilniaus ir Klaipėdos o vėliau – ir kitų Lietuvos miestų gatvių bei kelių vingius ir galėsime nuolatos džiaugtis nevaržomu mobilumu visose gyvenimo sferose – dirbdami, mokydamiesi, bendraudami ar įsitraukdami į aktyvų laisvalaikį.